e
sv

Bilgisayar, Telefon Ve Tabletlerde Cayma Hakkı Kaldırılıyor!

23 Ağustos 2022 15:30

Ticaret Bakanlığının Resmi Gazete’de yayınladığı mesafeli satış sözleşmelerinde değişiklik yönetmeliğinin özetini size kısaca size açıklıyım.

Şuan ki yönetmeliğe göre internetten bir ürün aldığımızda 14 güne cayma hakkımız olduğu için ürünü kapalı kutu (hiç açılmamış) ya da açılmış kutulu ve faturalı geri iade edebiliyorduk ama yeni gelen yönetmelikle beraber artık bu ortadan kaldırıldı. Ürün kapalı kutu bile olsa iade kabulu satıcının inisiyatifine bırakıldı bu demek oluyorki satıcı kapalı kutu ürünü bile iade almama hakkına sahip.

Kusurlu veya arızalı malların 14 gün süre içerisinde iadesi ise devam ediyor en azından orda bi değişiklik yapılmadı ama ben bu yeni yönetmeliği çoğu satıcının suistimal ediceğini düşünüyorum

Bunlara ek olarak bide iadeye gönderilen ürünün kargo bedelini satıcı firmanın ödeme zorunluluğuda kaldırıldı hem ürün iade alınmadığı gibi bide kargo ücretiyle uğraşacaksınız. Yönetmelik 1 Ekim 2022’den sonra uygulanmaya başlanıcak. Sizler ne düşünüyorsunuz yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Kaynak: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/08/20220823-2.htm

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bilgisayar, Telefon Ve Tabletlerde Cayma Hakkı Kaldırılıyor!