e
sv

Google Chrome kullanıcıları dikkat: Acil güvenlik güncellemesi yayınlandı!

17 Şubat 2022 16:03
avatar

gteknonet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google, bir süre önce Chrome tarayıcısı için acil güvenlik güncellemesi yayınladı. İşte güncelleme detayları…

Yaklaşık 3.5 milyar kullanıcısıyla dünyanın en popüler internet tarayıcılarından biri konumundaki Google Chrome, kullanıcıların güvenliğini bir üst seviyeye çıkarma amacı ile bir süre önce kritik bir güncelleme aldı. Google, internet tarayıcısı için acil güvenlik güncellemesi yayınladı. İşte ayrıntılar…

Google Chrome için yayınlanan acil güvenlik güncellemesi neler sunuyor?

Bilindiği üzere son dönemde güvenlik açıkları nedeni ile yaşanan veri ihlallerinin sayısında ciddi bir artış söz konusu. Bu nedenle Google, Chrome tarayıcısında tespit ettiği önemli güvenlik açıkları nedeni ile beklenenden erken harekete geçerek acil güvenlik güncellemesi yayınladı.

Google Chrome güncelleme

Güncelleme; Windows, Mac ve Linux platformları için 98.0.478.102 sürüm numarası ile yayınlandı. Chrome kullanıcılarını en kısa sürede güncelleme yapmaya çağıran Google, tarayıcıda toplamda 11 güvenlik açığı tespit ettiğini de duyurdu.

Google Chrome tarayıcısında tespit edilen güvenlik açıklarının ”Sıfır Gün” olarak adlandırıldığını belirlelim. Geliştiricilerin henüz farkında olmadığı ve bilgisayar korsanları için adeta bir cazibe merkezi olan güvenlik açığı, bugüne dek milyonlarca kullanıcının veri ihlali yaşamasına neden oldu ve olmaya devam ediyor.

Google Chrome güncelleme

Yayınlanan acil güvenlik güncellemesini tarayıcınıza yükleyebilmek için Ayarlar menüsünden Chrome Hakkında sekmesine gitmeniz yeterli. Buradan mevcut sürümünüzü görebilir ve yayınlanan güncellemeyi kolaylıkla tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Chrome tarayıcısı için yayınlanan acil güvenlik güncellemesini aldınız mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

KAYNAK : https://shiftdelete.net/google-chrome-kullanicilari-dikkat-acil-guvenlik-guncellemesi-yayinlandi

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Google Chrome kullanıcıları dikkat: Acil güvenlik güncellemesi yayınlandı!