e
sv

Crysis 4 – Ön İnceleme

08 Şubat 2022 14:33

Crysis 4 İnceleme raporu olarak düşünebiliriz aslında bu içeriği. Crytek’in, Crysis Remastered Trilogy ve Crysis 4 önde gelmek üzere birçok oyunun geliştiricisi rolünde yer aldığını biliyoruz. Crytek, Far Cry ve Crysis 2 ve 3 serileri yapımcıyı öne çıkarmış.

Oyun grafiksel yönden bütün serilerinde zaten zirvedeydi. Bütün oyun konsollarında çok iyi bir performansa tanık olabilmemiz için yapımcı çok çaba sarf etmiş olmalı. Hikaye olarak oyuna baktığımız zaman serinin diğer oyunlarını geride bırakabilir diyebiliriz. Crysis 1 ile Crysis 2 arasında büyük hikaye kopuklukları vardı. Crysis 4’te karşımıza tekrardan yeni bir hikaye ile çıkması konusunda hem fikiriz bence.

Bir başka duruma daha baktığımız zaman Crysis serisinde konsolların güçsüzlüğü konusu Crysis 4 ile artık geride kalıyor diyebiliriz. Crysis 3’ün finaline baktığımızda ise bununla alakalı küçük bir ipucu bırakmışlardı.

Bir başka yönden Crysis 2’den sonra Karl Ernst Rasch’ın Prophet’a ulaştıktan sonra dünyanın her bir yanına gizlenmiş olan cheplerle olan mücadeleler, Prophet’ın esir alınması, New York’un ve dünyanın değişimi hep oyuncuların akılda kalan sorularıydı. 

Cevat Yerli’nin yapımdan ayrılığı ise sadece Yerli’nin oyun yapmak istememesi sebebidir. Çünkü Vine gibi oluşumları ön gören, metaverse dayanan bir düşüncesi bundan bir kaç yıl öncesinden bahseden Yerli, şu an ROOM ile Meta bir projelerine odaklanmış. Cevat Yerli, bir oyun yapmak istesem Crytek’te kalırım düşüncesi ile firmadan ayrıldı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Crysis 4 – Ön İnceleme