e
sv

Dying Light 2 inceleme

03 Şubat 2022 19:53
avatar

gteknonet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dying Light 2 inceleme. Parkur dinamikleri dışında seçim ve aksiyon anlarıyla da ön plana oyuncuların karşısına çıkan Dying Light 2 incelemesinde yakından bakıyoruz.

Dying Light 2 ile yükseklerde koşturup binadan binaya atlamak oyunculara ayrı bir zevk veriyor diyebiliriz. Avrupa’nın yaşayan son yerleşkesinde parkur yeteneklerinizi konuşturmanız gerekiyor. Salgın ve karşıt gruplardaki insanlar yüzünden kontrolden çıkmış ve sizin seçimleriniz dünyayı değiştirebilir.

Dying Light 2 İncelemesine Geçelim

Techland’in aksiyon / hayatta kalma oyunu Dying Light ile Harran sokaklarına geçirdiğimiz günlerin üzerinden baya bir zaman geçti. Techland anlaşılan boş durmamış hem Dying Light için yeni güncellemeler yapmış hem de ikinci oyun üzerinde çok performanslı çalışmış.

Dying Light 2’nin alternatif bir hayatta geçen hikayesi ilk Dying Light ve Harran olaylarının üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş. Harran olayları The Floowing DLC paketinin sonunda tamamen bitmiş. Dünyada hızla yayılan virüse karşı bir aşı bulunmuş olsa da insanların her şeyi kurcalama merakı dünyanın sonunu getirmiş. Labaratuvarlarda geliştirilen bir vürs dünyaya hızla yayılıyor. İnsanlığın büyük bir kısmı bu virüsten etkilenmiş durumda. Vaziyet çok kötü yani. Virüsün ilk yayılmaya başladığı şehir Villedor, karantina altına alınmış.

Ana karakterimiz Aiden Cladwell. Salgının ikinci kısmı yayılmadan kısa bir süre içerisinde doğmuş. Çocukluğunu bilinmeyen deneylerde kullanılan bir kobay olarak geçirmiş. Aiden hayatını gezgin adı verilen Pilgrim bir gruba dahil olarak geçirmeye başlıyor. Genç ve kuvvetli bir gezgin olan Aiden kardeşi ile birlikte dahil oldukları testleri yöneten Dr.Waltz hakkında bilgi sahibi olan bir adamdan gelen mesajı alınca yaklaşık 2000 km yol gidip Şehire yani Villedor’a geliyor.

Oyunun ilk başlarında Aiden’ın gözünden dış dünya ve gezginler hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Gezginler adı verilen grup insan toplulukları tarafından dışlanan bir grup. Çünkü gezginler grubu kaçakçılık işi yapıyor. Virüs nedeniyle dışarısı vahşi bir dünya haline gelmiş. İnsan toplulukları bu grubun yardımına muhtaç.

Hemen hemen her ayrıntısında grafiklerin oyuncuya vermiş olduğu hevesi hissediyorsunuz. Yapımcının grafik planlamasına göre çok iyi iş çıkarmış olduğunu düşünüyoruz.

Sıradaki içerik:

Dying Light 2 inceleme