e
sv

En çok indirilen mobil oyunlar belli oldu!

13 Ağustos 2022 16:11
avatar

gteknonet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Sensor Tower, temmuz ayının en çok indirilen mobil oyunlar listesini açıkladı. Peki geçtiğimiz ay hangi oyun daha çok tercih edildi?

Mobil sektörün önemli analiz araçlarından Sensor Towertemmuz ayının en çok indirilen mobil oyunlar listesini paylaştı. Raporda Stumble GuysApex Legends Mobile ve Garena Free Fire gibi eğlenceli yapımlar öne çıkarken, bir döneme damga vuran Subway Surfers da dikkat çekti.

En çok indirilen mobil oyunlar listesi – Temmuz 2022

Sensor Tower, temmuz ayının en çok indirilen mobil oyunlarını açıkladı. Rapora göre geçtiğimiz ayın birincisi Kitka Games tarafından geliştirilen Stumble Guys oldu. 30.5 milyon indirme alan mobil oyuna en çok ilgi gösteren ülkeler yüzde 19,4 ile Endonezya ve yüzde 10,4 ile ABD oldu.

En çok indirilen mobil oyunlar
En çok indirilen mobil oyunlar

Listenin ikinci sırasında Kiloo ve SYBO Games tarafından geliştirilen ve bir döneme damga vuran Subway Surfers yer alıyor. 26.2 milyon indirme alan efsane oyunu en çok indiren ülkelerse yüzde 15 ile Hindistan ve yüzde 10,3 ile Brezilya oldu. Öte yandan son üç haftadır genel sıralamada en üstteydi, ancak geçtiğimiz ay bu son buldu ve ikinci sıraya geriledi.

Küresel mobil oyun sektörü, Haziran 2022’de App Store ve Google Play Store’da 4,8 milyar indirme sayılarına ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 1,5 oranında artış yaşadı. Haziran ayında mobil oyunlara en çok ilgi gösteren ülke ise 784 milyon indirme ile toplam yüklemelerin yüzde 16,2’sini oluşturan Hindistan oldu. ABD, yüzde 8,6 ile ikinci ve Brezilya ise yüzde 8,5 ile üçüncü sıradan kendine yer buldu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce mobil oyun sektörünün gidişatı yukarıdaki raporlar göz önüne alındığında nasıl? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

KAYNAK: https://shiftdelete.net/en-cok-indirilen-mobil-oyunlar-belli-oldu

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

En çok indirilen mobil oyunlar belli oldu!