e
sv

Horizon Forbidden West inceleme

18 Şubat 2022 13:04
avatar

gteknonet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Horizon Forbidden West inceleme içeriğimize hoşgeldiniz diyerekten başlayalım. Oyuncular üzerinde tamamen merak unsurları üzerine kurulu olan bir hikayesi mevcut. Oyunculara eksiklerini de sıkça hissettiriyor. Bu yanları dikkate aldığımızda kendisini oynatmayı başaran bir oyun olmuştu Horizon.

Horizon Forbidden West inceleme

Horizon Forbidden West son derece sakin bir girişe sahip öncelikle bunu belirtelim. Batı topraklarına vardığımız zaman olaylar aydınlanıyor. Serinin ilk oyununda kıyamet sonrasında olanları merak ediyorduk. Forbidden West ise bu merakı bir hikayeye çevirmiş ve yavaş yavaş oyuncuların meraklarını gideriyor. Daha önce olduğu gibi oyunun hikayesi ve dünyası ses kayıtları ve notlar ile desteklenmiş.

İyileştirilen bir takım detaylardan bahsetmemiz gerekirse oyunun sunumu ve kurgusu oyuncular tarafından çok beğenilecek diyebilirim. Daha önceki senaryo kısımlarındaki sıkıcılık Forbidden West‘te yok. Karakterlerin surat ifadeleri diyalog esnasında çok uyumlu bir şekilde kullanılmış. Oyuncu bu konuda ayrı bir keyif alacak diyebiliriz.

Oyun dünyası gez gez bitmeyecek detaylara sahip olmuş. Bu sayede oyuncu için keşfedilebilecek bir çok unsurun olduğunu anlayabiliyoruz. Grafiklerinde geliştirilmesiyle bir çok detay ortaya çıkmış. Yerleşim bölgeleri, gizli tapınaklar, su altı bölümleri ve daha fazlası oyuncu için harika detaylar düşünülmüş. Dünyanın içi dopdolu. Gidilen her yerde ayrı bir görev ile karşılaşıyoruz. Oyun içerisinde farklı iklim tiplerine uygun yerlere de yer verilmiş.

Yan Görevlerle Süslenmiş

Esas görevlerin yanı sıra oyun yan görevler ile de desteklenmiş. Haritanın bazı yerlerine dağıtılan kara kutu, drone toplama görevleri ile klasik yerel görevlerin oyuncuya batmasının önüne geçilmiş.

Sıradaki içerik:

Horizon Forbidden West inceleme