e
sv

Pokemon Legends: Arceus İnceleme

12 Şubat 2022 12:31

Pokemon Legends: Arceus İnceleme içeriğimizde yeni bir pokemon deneyimini oyunculara sunan genel özelliklerini inceliyoruz.

Pokemon Legends: Arceus oyuncular tarafından en çok oynana oyun serilerinden birisi. Eski serilerinde hep aynı döngü içerisinde bizi bulunduran oyun, bu serisinde hem grafiksel olarak hem de oynanış bakımından yenilikler ortaya çıkarmış.

Her oyunda kendimizi bir profesöre tanıtarak başlıyorduk. Şimdi ise gelen yenilikle beraber kendimizi ışıktan gelen bir sese tanıtıyoruz. Bu sayede cinsiyetimizi ve karakterimizin görüntüsüne karar veriyoruz. Bu aşamadan sonra Sinnoha bölgesine düşüyoruz. Gökten bir yarık açılıyor ve bildiğiniz bu bölgeye ışınlanıyoruz. Döneme baktığımız da ise alışıldık bir zamanın dışındayız.

Pokemonlar bu bölgede uyum içerisinde yaşamıyorlar. İnsanların büyük bir çoğunluğu pokemonlardan korkuyor. Bu yeni seride aynı zamanda eğitmen gibi kavramları da bilmek gerekiyor.

Klanlar Oyuncuları Bekleyen Değişikliklerden Birisi

Pokemon Legends: Arceus hikaye açısından serinin diğer oyunlarında göre daha iyi bir çalışma göstermiş. Karakterimiz yine 16 yaşında. Geçmişe gitmişiz ve cebimizdeki akıllı telefona insanlar normal tepkiler veriyor. Yerel halka yardım etmeye çalışıyoruz. Gizemli bir ışık var. Pokemonlar bu ışıkta insanlara saldırıyorlar ve bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Işığın kaynağını bulup bu olayın sonunu getirmeye çalışıyoruz.

Oyun grafikleri çok üst seviyede değil. Bu durum oyunculara oyun performansında sorun yaşamayacakları gibi bir düşünceye sürüklüyor. Ancak yanılıyoruz. Oyunda büyük bir hata yok. Oynanışı etkileyecek herhangi bir takılmada yok. Ancak kaplamalar ve uzaktan ne olduğu belli olmayan cisimler geç yükleniyor.

Oyunun müziklerine değinmek istedik. Oyun müzikleri gerçekten çok güzel. Remix parçalar ve yeni müzikler var. Müzikler gezindiğiniz yere ve saate göre sürekli değişiyor.

Diğer oyun kategorisi içeriklerimize göz atmak ister misiniz?

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Pokemon Legends: Arceus İnceleme