e
sv

Popüler oyunda kötü amaçlı kod tespit edildi!

14 Şubat 2022 18:01

Cities: Skylines adlı popüler şehir kurma oyununun modlarında kötü amaçlı kod tespit edildi. Bunun üzerine Valve hesapları banladı.

Cities: Skylines adlı oyunu oyuncular daha eğlenceli hale getirmek için mod kullanıyor. Bu noktada birkaç popüler modda kötü amaçlı kod içeriği tespit edildi. Bu da yayıncı Paradox Interactive tarafından öğrenildi. Durum böyle olunca Paradox Interactive, oyuncuları durum hakkında uyardı.

Gizli bir otomatik yükleyicinin, Chaos adlı bir mod yapımcısı tarafından yeniden tasarlanan tüm yamalarda paketlendiği belirtiliyor. Modlarda, indirme yapmasının yanı sıra durum Chaos’un yapmadığı diğer modları da etkiledi. Böylece, 35.000 farkında olmadan mod kullanan oyuncu durumdan muzdarip oldu.

Bazı modlarda kötü amaçlı koda rastlandı

Bir gönderide, Chaos ve Holy Water imzasını taşıyan tüm modlarda kötü amaçlı kodun yer aldığı açıklandı. Bu modların da, oyunun en çok tanınmış ve indirmeye sahip oldukları belirtildi. Modlardan birkaçı oyun bünyesinden kalktı. Steam Atölyesi ve yazarın hesabı da şu anda askıya alındı.

Cities Skylines hakkında oyunculara öneri

Cities: Skylines hakkındaki farklı bir gönderide oyunculara şu öneride bulunuldu:

“Mümkün olan en kısa zamanda, bu yazar tarafından yayınlanan tüm öğelerin aboneliğinden çıkmanızı ve bu kişi tarafından gelecekte yayınlanacak herhangi bir kaynaktan herhangi bir moda abone olmamanızı, indirmemenizi ya da kurmamanızı öneririz.”

Valve‘ın Chaos adlı kullanıcıyı ve bilinen tüm alt hesaplarını banladığı açıklandı. Kullanıcılar şu anda, Chaos’un farklı platformlardan tekrar geri dönebileceğinden endişe duyuyor. Bu da kişinin modu, Github gibi yerlerden tekrar dağıtabileceği anlamına geliyor. Sonuçta buranın, herhangi bir üçüncü taraf yoluyla doğrulama sistemi yer almıyor.

Sizler Cities: Skylines‘da ortaya çıkan bu problem hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

KAYNAK : https://shiftdelete.net/cities-skylines-bunyesinde-kotu-amacli-kod-tespit-edildi

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Popüler oyunda kötü amaçlı kod tespit edildi!